Wybieramy obudowę wanny
W dzisiejszych czasach mamy dostęp do tak wielu rozmaitych możliwości upiększenia wizualnego naszej łazienki, że naprawdę trudno się zdecydować na jakąś opcję, jednak z własnego doświadczenia doradzam szczerze, aby rozglądać się za rozwiązaniami, które będą nie tylko piękne lub ozdobne, ale także chociaż minimalnie funkcjonalne. Jednym z ciekawszych rozwiązań dostępnych w sklepach bez żadnych problemów są obudowy wanien – są one relatywnie niedrogie, w miarę łatwe do zamontowania( nawet samemu )i dostępne praktycznie w każdym sklepie z artykułami łazienkowymi.
Jeśli chodzi o wybór, to obudowy…
Jeśli chodzi o wybór, to obudowy wanien są na rynku dostępne w naprawdę wielu wariantach, ale zanim się zdecydujesz na jakiś konkretny, powinieneś wiedzieć, że niezwykle istotne jest to, z jakiego materiału dana obudowa wanny jest wykonana. Wiele osób decyduje się na obudowy akrylowe( lub z innych tworzyw sztucznych )ze względu na ich niewielką wagę, elastyczność oraz trwałe kolory, ale jeżeli chcesz, aby twoja łazienka wyglądała bardziej luksusowo, to zapomnij o akrylach i poszukaj obudowy drewnianej.
Foto: pixabay.com
Foto: pixabay.com
Taka obudowa wygląda niesamowicie elegancko,…
Taka obudowa wygląda niesamowicie elegancko, a jeśli jeszcze poświęcisz nieco grosza i kupisz na przykład mahoniową obudowę, to zapewnisz sobie( i wszystkim, którzy odwiedzą twoją łazienkę )nie tylko egzotyczny wygląd, ale i niebywałą odporność na wilgoć i procesy gnilne bez żadnej dodatkowej chemicznej konserwacji – bo z tego właśnie słynie mahoń. Całości efektu dopełni nowoczesna funkcjonalnie, ale stylistycznie dopasowana do drewna bateria łazienkowa – styl retro zawsze jest bowiem w modzie, a drewno i ten styl świetnie do siebie pasują. Warto też zainteresować się potencjalną możliwością wykorzystania obudowy wanny jako rodzaju szafki: wystarczy uwzględnić jakieś drzwiczki czy wyjmowany fragment ścianki i już mamy gdzie trzymać całą chemię łazienkową.
Zgadzam się, że odbudowana wanna prezentuje się bardzo ładnie. W sklepach są dostępne różne obudowy. Można też zrobić ją samemu. Z płyty gipsowej wyciąć formę i przykleić do niej kafelki.